Wizyty u lekarza, badania, leczenie szpitalne to działania, które zawsze związane są z dokumentacją. Otrzymujemy wypisy ze szpitala, skierowania, wyniki badań i bardzo często przywiązujemy do nich sporo uwagi, ale tylko przez krótki czas. Dbamy o to, by wyniki badań zobaczył lekarz i najczęściej na tym troska o dokumentację medyczną się kończy. Nie warto tak robić. Gromadzenie dokumentacji medycznej nie jest naszym obowiązkiem. Bez wątpienia jednak jest potrzebne.
Jeśli otrzymujemy wyniki badań, wypisy ze szpitala i inną dokumentację medyczną, nie warto jej wyrzucać. Należy zadbać o to, by pozostała w naszym domowym archiwum. Oczywiście wskazane jest gromadzenie całości dokumentacji medycznej. Jeśli niektóre dokumenty musimy oddać lekarzowi lub muszą pozostać w szpitalu, warto je skserować i kopie dokumentów pozostawić u siebie.
Jaki to ma sens?
Gromadzenie dokumentacji medycznej z cała pewnością da nam obraz naszego leczenia. Może to być istotne nie tylko dla nas, ale dla lekarzy, do których będziemy zgłaszać się przyszłości. Oprócz możliwości wykorzystania dokumentacji w dalszym leczeniu, może ona być istotna za jakiś czas, gdy stan naszego zdrowia będzie uprawniał nas do otrzymania renty. Komisja emerytalno – rentowa lub komisja orzekająca o stopniu niepełnosprawności, musi podjąć decyzje na podstawie dokumentów i w naszym interesie jest, by ich było sporo i by świadczyły o stanie naszego zdrowia a jednocześnie o leczeniu.
Gromadzenie dokumentacji medycznej nie stanowi większego problemu. Z całą pewnością jest jednak w naszym interesie. Jeśli więc zależy nam na wiedzy na temat swojego stanu zdrowia i dokumentacji, która wszystko potwierdza, warto założyć sobie teczkę i chronologicznie ułożyć w niej naszą dokumentację medyczną, a później uzupełniać. Być może będzie potrzeba nam, być może innym lekarzom, bez wątpienia jednak nie będzie nieprzydatna.
Polecamy także -> Kawa Fonte.